V.S.O.P.ot 2014

V.S.O.P.ot 2014

I Prestiżowy Pokaz Aut V.S.O.P.ot 2014 przeszedł już do historii.

Był to pierwszy z cyklicznych pokazów zabytkowej motoryzacji organizowany przez nasze stowarzyszenie Classic Moto Story. Impreza miała miejsce na Placu Kuracyjnym w Sopocie, tuż przy molo. Dlaczego  taka nazwa ? VSOP to very special old pale/pal, czyli bardzo specjalny, stary kumpel. Takie też  są nasze  oldtimery. Traktujemy je przecież  z sercem, dbamy o nie, są ważną częścią naszego życia. Taki jest też Sopot, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Zupełnie jak nasi mechaniczni przyjaciele.

http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/spoleczne/zlot-zabytkowych-samochodow-z-calego-pomorza/16840404/zlot-zabytkowych-samochodow-z-calego-pomorza/16840413

Pokaz na molo

Pokaz na molo

 

 

 

 

Znany kurort, słoneczna pogoda, piękny plac i niespotykane oldtimery, przyciągnęły tłumy ludzi w niedzielę 14.09. na nasz pokaz. Sześciogodzinną imprezę umilały specjalnie dobrana muzyka do klimatu imprezy i aut , minirecitale  Klaudii Zientary oraz  konkursy z nagrodami. W czasie trwania pokazu zwiedzający mogli zobaczyć wszystkie auta,  porozmawiać z ich właścicielami oraz porobić wspaniałe zdjęcia. Można było również  otrzymać fachowe porady dotyczące konserwacji i dbania o lakier samochodowy, których udzielała firma Auto- Detailing z Gdyni. Firma Top Trade  przygotowała dla chętnych atrakcję w postaci toru przeszkód w alkogoglach. Każdy mógł się przekonać jak widzi, jak się czuje, a przede wszystkim co może zrobić  pijany kierowca, kiedy prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. W czasie pokazu wystawcy i zwiedzający mogli spróbować przepysznej kawy serwowanej przez Palarnię Kawy Tkacka 7/8.

Klaudia Zientara

 

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych. Dwa konkursy były  skierowane  do dzieci ( zgadywały loga aut oraz opowiadały dlaczego lubią motoryzację ). Nagrodami  były vouchery do Adventure Park w Kolibkach, do Pitstopu , oraz bilety do Multikina i Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji.

Konkurs dla dzieci

Konkurs dla dzieci

 

Dla dorosłych osób odbył się ciekawy konkurs wiedzy o Sopocie o  puchar Prezydenta. Po wyrównanej walce puchar zdobył Pan Jerzy z Sopotu- gratulujemy! Miłą niespodzianką było wręczenie pucharu przez Pana Wiceprezydenta Miasta Sopotu .

 

konkurs wiedzy o Sopocie                 Pan Jerzy- zwycięzca konkursu

 

Kolejną atrakcją przygotowaną przez nas było głosowanie publiczności na najciekawsze auto pokazu. Nagrodę główną zdobyli Państwo Astachow  za przepięknego Mercedesa W 110 z 1964r.  Gratulujemy!

Wojtek i Gosia Astachow- I miejsce w konkursie elegancji

Z kolei Firma Poland House z Holandii ufundowała nagrodę za najlepiej odrestaurowane auto- w tej kategorii nagrodę otrzymał Pan Andrzej  Michalski za mercedesa W111 z 1969r .Również gratulujemy!

 

Pasjonaci starej motoryzacji mieli jeszcze jedną miłą niespodziankę przygotowaną specjalnie na pokaz- spotkanie ze znanym dziennikarzem motoryzacyjnym Panem Markiem Ponikowskim, który przyjął nasze zaproszenie i  przybył na pokaz, aby poopowiadać o wybranych autach pokazu. Niestety, z uwagi na ograniczony czas nie mogliśmy posłuchać wszystkich bardzo ciekawych historii o autach. Pan Marek Ponikowski opowiadał m.in. o Fordzie T z 1927r., Volkswagenie Karmann Ghia,  Royce- Rolls, Saabie 95 i Citroenie DS.

Pan red. Marek Ponikowski

Wśród głosujących osób rozlosowaliśmy nagrodę główną- rejs dla 2 osób do Szwecji w obie strony. Tę nagrodę ufundowała Firma Polferries. Oprócz nagrody głównej, wśród głosujących osób rozlosowano książki o zabytkowych samochodach.

Zaprosiliśmy właścicieli nietuzinkowych aut. Wystawiono przepiękne  krążowniki szos- amerykańskie oldtimery  z lat 50-tych, 60-tych. Pośród Lincolnów, Cadillaców znalazła się piękna, zabytkowa Corvetta. Dwa angielskie Austiny z lat 40-tych otaczały „wisienkę na torcie” naszej imprezy – Forda T z 1927. To pierwsze auto z seryjnej produkcji.

Nie zabrakło niemieckich marek aut, przepięknych Mercedesów (większości cabrio), Porsche, Volkswagenów Karmannów, czy bulików, tj. VW T1.

Szwecję reprezentowały Saaby95 i 900, Volvo PV544 z 1961, Francję  Citroeny: Traction Avant, 2CV oraz DS 21. Z Anglii gościła u nas Black Cap, angielska taksówka. Nie zabrakło aut z byłego Bloku Wschodniego. Była Wołga Gaz21, Warszawa 223, Pabieda z 1954, Tatra 603, Warszawa M20 1958, czy Moskwicz 401 z 1955. Niespotykane okazy.

Wszyscy wystawcy otrzymali od nas pamiątkowe puchary i przepiękne książki o zabytkowych samochodach,  a od firmy CarChem  -kosmetyki samochodowe.

Na zakończenie dla wszystkich był okolicznościowy tort, który ufundowały i zrobiły DELICJE z Gdyni. Serdecznie dziękujemy!

tort od Delicji

tort od Delicji

 

 

 

http://www.bizmotpolska.pl/prestizowy-pokaz-aut-sopocie-podsumowanie-wydarzenia/

 

Podziękowania :

Wszystkim wystawcom gratulujemy przepięknych oldtimerów i serdecznie dziękujemy za to, że byliście częścią tej  imprezy- najważniejszą!

Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu za przychylność i objęcie pokazu honorowym patronatem.

Podziękowania dla Pana Wiceprezydenta Bartosza Piotrusiewicza za przybycie i wręczenie pucharu.

Dziękujemy Pani Justynie Mazur z biura prezydenta UM Sopot za pomoc, życzliwość i uśmiech.

Patronom medialnym: Radio Gdańsk, Pomorska tv., my3miasto.pl, Biznes Motoryzacyjny Polska, Motorsport i …okolice , Automobilista – dziękujemy za materiały i pomoc w reklamowaniu naszej imprezy.

Szczególne podziękowania dla Pana Marcina Kulwasa z Kąpieliska Morskiego Sopot, Pana Lesława Orskiego  – Prezesa  ZO PZM w Gdańsku, Pana Tomasza  Grochowskiego  z Galerii Przymorze , Pana red.  Marka Ponikowskiego, Pana red.  Andrzeja Mielczarka   –  za pomoc i życzliwość.

Serdeczne podziękowania dla LUC-ART PHOTO Łukasz Boehnke  za przepiękne zdjęcia i pełen profesjonalizm!

Wielkie DZIĘKUJĘ dla wolontariuszy : Beaty, Roberta, Michała , Sebastiana i Kasi- bez Was nie udałoby się !!!

Specjalne podziękowania dla Maćka Suchanka !

Gorące podziękowania dla naszych sponsorów, bez których nie udałoby się nam tak zorganizować imprezy:

POLFERRIES – za  nagrodę główną- rejsu do Szwecji dla 2 osób

SPATIF – za przepyszny obiad dla wystawców w kultowym lokalu Sopotu

PREMIA SPORT – za  przepiękne  puchary  i smycze

CARCHEM I EGGE.PL – za kosmetyki samochodowe

POLAND HOUSE – za nagrodę  ( przepiękną z limitowanej serii  3l butelkę wina )

DELICJE – za wspaniały i pyszny tort okolicznościowy

ADVENTURE PARK KOLIBKI za vouchery dla dzieci na atrakcje parku

PITSTOP – za vouchery dla dzieci na gokarty ,tyrolkę i trampoliny

MULTIKINO – za bilety do kina

FK OLESIEJUK – za książki ” 333 AUTOMOBILE ”

GDYŃSKIE MUZEUM MOTORYZACJI  – za bilety wstępu do muzeum

TORO – Hiszpańska restauracja – za zaproszenia na wieczór w klimacie i zapachach prawdziwej Hiszpanii

PALARNIA KAWY TKACKA 7/8 – za przepyszną kawę

POLIDRUK- za druki, plakaty i projekt głównego plakatu- Dziękujemy bardzo Piotrze!

oraz w szczególności :

PRESTIGE- LUKSUSOWE SAMOCHODY  ( auta Państwa firmy były ozdobą naszego pokazu!)

TOP TRADE – (Bardzo ciekawa prezentacja firmy poprzez zabawę w  alkogoglach)

MERA SPA HOTEL  ( warto odwiedzić, niesamowite miejsce!)

Już teraz zapraszamy na kolejną II edycję V.S.O.P.ot 2015!

 

 

2 komentarze

  1. Byłam, suuuper impreza, na poziomie, nie nadęta ,piękne auta, dzieciaki zachwycone!Czekamy na następną, pozdrawiamy z Warszawy !

  2. Witek /

    Również zawitałem z rodziną. Było megasuper! Cudne auta, pogoda super, świetna muzyka, konkursy dla dzieci, porady u fachowców, naprawdę super impreza! Gratulacje !