” Różne Oblicza Motocykli „- bo motocykl to nie tylko kierownica i 2 koła

” Różne Oblicza Motocykli „- bo motocykl to nie tylko kierownica i 2 koła

Pewnego marcowego dnia jadąc do Gdyni  minął  nas przepiękny motocykl Harley Davidson.  I tak narodził się pomysł, aby jeszcze przed sezonem zrobić wystawę motocykli. Osoby, które śledzą organizowane przez nas  wystawy wiedzą, że wystawa nie mogła być monotematyczna i nudna, bo tak samo jak różne oblicza mają samochody, tak samo, a może nawet bardziej – mają motocykle. To głównie od samych właścicieli zależy jak one wyglądają – a wyobraźnia nie ma limitu.DSC_1062 (Kopiowanie)

 WOLNOŚĆ   ZABAWA   NIEZALEŻNOŚĆ   PRZYJAŹŃ   POMOC   WSPÓLNOTA   PASJA    SENS ŻYCIA   RODZINA  WIĘŹ  STYL ŻYCIA

Dlatego zaprosiliśmy do organizacji wystawy  właścicieli przeróżnych  motocykli – i tych nowych i tych starych, ale ze wspólnym mianownikiem – wszystkie ciekawe, nietuzinkowe i wszystkie ukochane. Nasze zaproszenie przyjęły: Stowarzyszenia LOTOR ( również wspólorganizator wystawy )  MOTOAKTYWNI,CAFE RACER GDYNIA , CAFE RACER CLUB POLAND, UNIMOTO, MOTOSERCE, HARLEY DAVIDSON INDEPENDENT CLUB POLAND/UK,  KMJ YAMAHA  oraz  MOTORHOUSE , dzięki którym  mogliśmy pokazać naprawdę przeróżne oblicza motocykli: Jawy , Dniepr , Żak , Komar , Honda CB 500 Caferacer , Suzuki GS500 Caferacer , Unimoto ,

Kawasaki ZX9R Ninja, Simson Duo 4/1 ,Harley-Davidson trike , Harley-Davidson, „Bobbery”  oraz nowe Yamahy. Harley Davidson Yokera

Dla   osób, które nie wiedzą czym są motory unimoto czy cafe racers kilka słów wyjaśnienia : Idea wyścigów Unimoto drag racing lub – jak niektórzy je nazywają – „rydwanów szatana” zrodziła się w latach 80. ubiegłego wieku. Na pomysł wpadł William Nassau, znudzony spotkaniami podczas Daytona Bike Week, przesiadując przy piwie w barze.

Motocykl Unimoto

Motocykl Unimoto

Ogólne zasady spisał na podkładce pod piwo. Były bardzo proste: Jechać tak szybko, jak to możliwe motocyklem z jednym kołem i silnikiem. Wygrywa ten, który w czasie przejazdu ani przednimi płozami, ani kolanem nie dotknie ziemi, „zrobi najlepszy czas i przeżyje”.

Jeżeli chodzi o cafe racer to jest to  rodzaj motocykla, który został specjalnie przez właściciela przerobiony.  Pierwsze cafe racery pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Jego charakterystyka to : długi i smukły zbiornik paliwa, niska kierownica mocowaną bezpośrednio do półki oraz ścięty  zadupek. Reszta zależna jest wyłącznie od wyobraźni właściciela .         Część nazwy „Cafe” odnosi się do wyścigów od kawiarni do kawiarni. DSC_1018 (Kopiowanie)

Wystawa miała miejsce w Galerii Przymorze w dniach 28.03-02.04.2015.

28.03.2015 odbyła się   szczytna impreza MOTOSERCE , której ideą jest zbieranie krwi dla potrzebujących. Na zewnętrznym parkingu stał  krwiobus i w czasie jego postoju  można było  oddać krew.

różne oblicza motocykli- motoserce               różne oblicza motocykli- motoserce

   29.03.2015  nastąpiło   otwarcie wystawy, jak zwykle była  super muzyka ( specjalnie dobrana do tematu wystawy ) super zabawa i super nagrody! W konkursie wiedzy o znakach drogowych dzieci mogły wygrać  vouchery do Pitstopu Gdańsk i Adventure Park w Kolibkach. Gratulujemy Filipowi i Stasiowi odwagi i oczywiście wygranej!

konkurs dla dzieci- wygrali Filip i StaśKolejnym konkursem, po przerwie muzycznej był konkurs wiedzy o Multikinie, do wygrania  były zaproszenia na przed premierę Szybkich i Wściekłych 7 ufundowane przez Multikino. Gratulacje dla Pani Ani, Pana Przemysława i Filipa.

 

 

Nasze stowarzyszenie zawsze kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo i kulturę jazdy. Nie mogło więc zabraknąć pokazu ratownictwa drogowego , oraz ratowania małych dzieci. Pokaz zorganizowało stowarzyszenie MotoAktywni, którzy w sposób bardzo ciekawy i przystępny pokazywali  i omawiali  bezpieczną i fachową pomoc poszkodowanym.  Po pokazie  był konkurs związany z ratownictwem , a do wygrania vouchery na wynajem aut, które ufundowała Wypożyczalnia samochodów „Baltic Cars„. wygrana od Baltic Cars  Mariusz Wiktor MotoAktywni   Joanna Derwich MotoAktywni

 

Na zakończenie imprezy odbył się główny  konkurs , na który niecierpliwie czekali … panowie. Był to konkurs wiedzy o motocyklach, a na zwycięzcę czekała nie lada gratka- weekend z nowym motocyklem Harley Davidson!  ufundowany przez Harley Davidson Motor Centrum .Po zaciekłej walce :-), nagrodę główną wygrał Pan Marcin, gratulacje i wielki szacunek za wiedzę!

główny konkurs- nagroda to weekend z nowym Harley Davidson              zwycięzca nagrody głównej -Pan Marcin

Niedzielne popołudnie umilał wszystkim słodki poczęstunek , który ufundował Baltic Cars.

Oprawę fotograficzną, jak zawsze profesjonalną, zawdzięczamy zawsze chętnemu do pomocy Łukaszowi Boehnke z Luc-Art Photo Łukasz Boehnke.

 

Szczególnie gorące  podziękowania za pomoc dla :

Tomasza Grochowskiego- menadżera Galerii Przymorze

Przemka ” Herr Flick” Krauza- Dobrochowskiego

Zbigniewa „Zibi” Kuczkowskiego

Joanny Derwich ” MotoAktywni”

Mirki „Mireczki”  Lamorskiej- Yarnold

Luc-Art Photo Łukasza Boehnke

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę :

 LOTOR, MOTOAKTYWNI,CAFE RACER GDYNIA , CAFE RACER CLUB POLAND, UNIMOTO, MOTOSERCE ,HARLEY DAVIDSON INDEPENDENT CLUB POLAND , MOTORHOUSE, HARLEY DAVIDSON MOTOR CENTRUM.

Dzięki naszym Sponsorom mogliśmy zorganizować wystawę – dziękujemy!

GALERIA PRZYMORZE, KMJ YAMAHA, MULTIKINO, PITSTOP GDAŃSK, KOLIBKI ADVENTURE PARK, PALARNIA KAWY TKACKA7/9, HARLEY DAVIDSON MOTOR CENTRUM, WYPOŻYCZALNIA  SAMOCHODÓW „BALTIC CARS”, PREMIA SPORT

Dziękujemy za patronat medialny:   „AUTOMOBILISTA” ,”MOTORSPORT I …OKOLICE”, „MY3MIASTO.PL”

ORAZ BARDZO WIELKIE  DZIĘKI ZA UDOSTĘPNIENIE MOTOCYKLI I ZAUFANIE :

Jawy i Dniepr – Adam Zdanowicz, Żak i Komar – Tomasz Wronka , Honda CB 500 Caferacer – Tomasz  Kowalski,  Suzuki GS500 Caferacer – Rafał Sikora , Unimoto – Stowarzyszenie Motocyklowe LOTOR,  Kawasaki ZX9R Ninja – wypożyczalnia samochodów Baltic Cars, Simson Duo 4/1 i Yamaha – Przemysław Krauza – Dobrochowski  , „Bobbery” -Artur Dziarkowski  Yamahy -KJM Yamaha -sprzedawca motocykli Yamaha,  Harley-Davidson trike – Motorhouse  sprzedawca motocykli Harley-Davidson i Indian , Harley-Davidson -HARLEY DAVIDSON INDEPENDENT CLUB POLAND / UK- Yocker Yarnold

4 komentarze

  1. motopsychol /

    Było super, organizacja sprawna, dynamiczna i ciekawa, motocykle cymesiki!!!

  2. Piękna wystawa, widać że dużo serca włożone, docenione! ( to ja- ten w zielonej kurtce :-))

  3. yebach /

    ten Kawasaki ZX9R Ninja wygląda genialnie