Miejsce kultu każdego automaniaka- Autostadt Wolfsburg

Miejsce kultu każdego automaniaka- Autostadt Wolfsburg

„Na początku  rozglądałem się za autem, które  sobie wymarzyłem, ale nie znalazłem.

Postanowiłem więc,że zbuduję go sobie samemu”.

Ferdynand Porsche

 

Wolfsburg to sympatyczne miasto na południe od Hannoveru. Jedno z wielu? Absolutnie nie! Jest unikatowe, niesamowite, pełne pasji i miłości do motoryzacji. Miejsce to mekka dla każdego auto maniaka i obowiązkowa pielgrzymka do źródła smakującego  wspaniałym designem, mocą silnika, wielobarwnymi  jak rajskie ptaki  kolorami , dziesiątkami  marek i modeli; słowem do raju  samochodowego. Przepych architektoniczny budzi zachwyt, wielość prezentacji onieśmiela , kakofonia  modeli, kolorów i marek przyprawia o ból głowy.  Wchodząc w ten świat , czujemy taki zachwyt jak małe dziecko na widok olbrzymich wielosmakowych lodów.

60 lat VW zdjęcie ze strony internetowej Autostadt

Wolfsburg to główna siedziba koncernu motoryzacyjnego Volkswagena. Na swoim terenie wygospodarował on park tematyczny, w którym oferowana jest rozrywka i możliwość wypoczynku .

Ośrodek Volkswagena powstał w 1994 roku. Budowa trwała 2 lata.  Nad projektem pracowało aż 400 architektów. Do użytku oddano w 2000 roku.019 — kopia

Park zajmuje powierzchnię ponad 25 hektarów. Wspaniale połączony design z architekturą i architekturą  zieleni ,prezentacje aut  klasyków historii motoryzacji,  dzieła sztuki i filmy ,stanowiska multimedialne to wszystko czyni miejsce niezwykłym magicznym, w którym każdy od najmłodszych do najstarszych będzie się świetnie bawił i spędzi niezapomniane chwile. .To jest rollercoaster dla naszych zmysłów. Oszołomienie tym miejscem jest obowiązkowe. Tak jak wizyta. Byliśmy tam – serdecznie polecamy !

 

6 komentarzy

 1. Michał /

  o ja….. ale miejsce!!!

 2. Byłem tam kilka lat temu, do dzisiaj śnią mi sie te wszystkie auta, fajnie znowu to zobaczyć. To faktycznie rollercoaster dla zmysłów, genialne powiedziane! Pozdrawiam L

 3. Lepsze niż seks 🙂

 4. Robert /

  Wybieram się tam z dziećmi w tym roku, prześlę Wam zdjęcia!

 5. Piter /

  Ja bym się tak nie zachwycał tym miejscem/miastem, ….
  bo ja bym stamtąd nie wrócił!!! 🙂

  super

 6. Porsze /

  Niesamowite miejsce, można dostać zawału ze szczęścia!!!