Das Auto…. Mercedes 190 D , model W 110 z 1964 roku Wojciecha Astachowa

Das Auto….  Mercedes 190 D , model          W 110 z 1964 roku Wojciecha Astachowa

Witam Państwa. Mam przyjemność przedstawić Pana Wojciecha Astachowa, jednego z najlepszych barmanów w Polsce, od lat pracującego w jednym z najbardziej popularnych klubów na słynnym Monciaku w Sopocie. Mój rozmówca jest miłośnikiem pewnej marki, o której słyszał chyba każdy. To MERCEDES, marka, którą można zawsze polecać i sama mówi za siebie.

zdjecie 2

Marek Gut.  Proszę nam opowiedzieć, skąd u Pana „miłość” do mercedesa?

Wojciech Astachow.  Jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu Mercedes . Samochody tej marki zawsze mi się podobały i przykuwała mój wzrok. Sylwetka, silnik  i wykończenie – to najbardziej zachwyca.

zdjecie 4M.G. Jak to cacko trafiło w Pana ręce?

W.A. Pewnego razu przeglądając ogłoszenia znalazłem samochód który bardzo mi się spodobał jednak nie dlatego ,że wyglądał całkiem nieźle lecz był z tego samego rocznika co ja !( śmiech) . Miał tyle samo lat . Pomyślałem :to znak musisz go mieć …

 

M.G. Widziałem u Pana krawat ze znaczkiem mercedesa, długopis, a co jeszcze firmy Mercedes można u Pana znaleźć?

W.A. Oczywiście, że można u mnie znaleźć rożne gadżety mercedesa, począwszy od niezłej biblioteki książek i albumów, modeli samochodów , zegarków , ,talerzy , filiżanek , odzieży, wielu innych rzeczy które w tej chwili trudno wymienić. Chociaż nie, o jednej chciałbym opowiedzieć. Jestem posiadaczem roweru firmy Mercedes Benz. Posiada on napęd hybrydowy, który wspomaga jazdę pod górę, natomiast jadąc w dół, następuje doładowanie. Rower ten ma światła ksenonowe, a zamiast łańcucha – pasek klinowy z kołem zębatkowym. To tak pokrótce.zdjecie 3

M.G. Brzmi niesamowicie, chętnie zobaczę przy okazji ten rower.  A w  jakim stanie było auto przy zakupie, potrzebna była renowacja?

W.A. Po przetransportowaniu samochodu do Gdańska rozpoczęła się zabawa : remont silnika , wymiana tylnego mostu , chromowanie zderzaków i wiele miłych godzin spędzonych w garażu, ot taka zabawa (śmiech).

 

 

M.G. Czy są związane z tym autem jakieś anegdoty, jakaś wesoła historia, lub mrożąca krew w żyłach opowieść?

W.A. Jedną z anegdot którą znam to ta, że model tego samochodu można było rozpoznać po TRZĘSĄCYM się zderzaku.

zdjecie 1(1)                 zdjecie 2(1)

M.G. Pytanie  czy zamieniłby Pan swojego mercedesa na inne auto, nie miałoby sensu, widząc Pana zamiłowanie do tej marki; ale czy nie marzy Pan o innym modelu mercedesa?

W.A. Czy zamieniłbym moją piękną Mercysę ? Oczywiście, że nie. Jak wspomniałem wcześniej, starzejemy się razem.{#wink} Myślę o jeszcze jakimś modelu mercedesa, ale póki co,  to tylko myślę.

 

mer        zdjecie 1

 

M.G. Dziękuje bardzo za podzielenie się historią, nie ukrywam zazdroszczę  tego samochodu 🙂 !

4 komentarze

 1. chcę takiego!!! Cudo, po prostu cudo!

  • Gosia i Wojtek /

   Dziękujemy za miły komentarz 😉 pozdrawiamy

 2. Monika /

  Przepiękne auto! Fajny cykl!