OLDTIMERY I GRAN TURISMO POLONIA 2015 – TOR POZNAŃ

OLDTIMERY I GRAN TURISMO POLONIA 2015 – TOR POZNAŃ

Gran Turismo Polonia  od 11 lat przyjeżdża do Polski w celu doskonalenia jazdy najszybszymi , najbardziej luksusowymi samochodami świata , takimi jak: Lamborghini, Maserati, Porsche, Mercedes, Bugatti  czy Ferrari.

 

Relacja po jeździe w Mercedesie AMG 300 po Torze z szybkością 300 km/h ” To był inny wymiar, inna planeta, to była inna czasoprzestrzeń…”

Gran Turismo Poznań 2015

Jest to nie lada gratka dla fanów motoryzacji. W tym roku, po raz pierwszy nasze Stowarzyszenie Classic Moto Story dzięki uprzejmości założyciela GT Petera Ternström   mogło zorganizować na Torze w Poznaniu  wspólną imprezę: Oldtimery  i Gran Turismo Polonia 2015. Uczestnikami naszej imprezy byli właściciele  zabytkowych aut o profilu nie tylko sportowym  wraz z osobami towarzyszącymi.

Do naszej fajnej ekipy z Trójmiasta dołączyła przesympatyczna i wesoła ekipa z Poznania- bardzo się cieszymy , że Ich poznaliśmy ! Poza jazdą po torze, uczestnicy mieli kilka konkurencji sprawnościowych. Do walki stanęli chętnie, silniki rwały się do boju. Niestety najbardziej waleczne dwa auta: Simca 8 z 1938r. Krzysztofa Kamińskiego oraz Mercedes W110z 1964 r. „Niunia”  Wojtka i Gosi Astachow mimo szczerej  chęci rywalizacji, z uwagi na awarie, nie mogły uczestniczyć w zmaganiach na torze. Gran Turismo Poznań 2015

  Sobotni dzień przywitał nas strasznym upałem ( blisko 40 stopni) , ale to nie zniechęciło uczestników do podjęcia prób zręcznościowych . Atmosfera była super, wszyscy świetnie się bawili.   A ponieważ był to dzień otwarty dla publiczności to naszym zmaganiom na torze kibicowali równie gorąco, co pogoda .

Gran Turismo Poznań 2015      Wisienką na torcie   było sprawdzenie mocy i wytrzymałości naszych oldtimerów na pasie startowym  i torze – widok naszych zabytkowych aut  wśród  aut Gran Turismo- bezcenny. Dzięki sprawnej organizacji Gran Turismo ( wielkie podziękowania dla organizatorów i ekipy !) mogliśmy też zaprezentować nasze auta na poznańskiej starówce, gdzie cieszyły oczy mieszkańców Poznania i turystów. Dzień zakończył się uroczystą galą w Hotelu Andersia. Rywalizację „Oldtimery i Gran Turismo Poznań 2015”

wygrał Bogdan Mackowski,

Zwycięzca - Bogdan Mackowski

II miejsce przypadło Łukaszowi BrodowskiemuII Miejsce - Łukasz Brodowski

                                                                                                                                                                          a III miejsce – Mateuszowi UżarowskiemuIII Miejsce- Mateusz Użarowski

Gratulujemy !

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Norauto Gdańsk– dziękujemy ! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Podziękowania  dla Łukasza Boehnke z Luc-Art Photo i Tomasza Boehnke  ” Moto-Fun” za zdjęcia oraz dla Tomasza Patana za nagrany film z drona!

Podziękowania:

Szczególne podziękowania dla Petera Ternström  oraz dla  Justyny Węcławiak za zaufanie i pomoc ( Pani Justyno dziękujemy za cierpliwość , setki maili, smsów, godziny rozmów telefonicznych  !!!!!! ) oraz dla  super poznańskiej ekipy GT!

dla Pana Jacka Karnowskiego -Prezydenta Miasta Sopotu- za honorowy patronat imprezy

dla Klassik Auto , Automobilista, moto3m.pl,my3miasto.pl  – za patronat medialny.

dla sponsorów : Norauto Gdańsk , CarChem

oraz wielkie podziękowania dla samych uczestników , za super zabawę i przygodę, a zwłaszcza dla ekipy z Trójmiasta za podjęcie wyzwania !

A oto nasza „pionierska” ekipa:

Andrzej Probucki ,Wojciech i Małgorzata Astachow,  Krzysztof Kamiński, Janina Repińska , Janusz i Halina Klunejko ,Sławomir Mizera, Dorota Ambroziak ,

Łukasz Brodowski, Kamila Koschany , Mateusz i Katarzyna Użarowscy , Robert Dabkowski , Roman Trzeciak , Damian Jankowski, Sylwia Pliszka,

Bogdan Mackowski, MartaRumińska , Norbert Kaiser, Michał Kurkowiak ,  Michał Pluciński ,Łukasz Rawecki, Tomasz i Sebastian Kaczor , Marcin Woźniak

Andrzej Wieczorkiewicz, Szymon Rożnowicz, Anna , Marek i Robert Gut . Fajnie było 🙂