Rockblu Festival Przywidz 2015

Rockblu Festival Przywidz 2015

Pierwszy Rockblu Przywidz Festival za nami. Było gorąco i to nie tylko z powodu temperatury. Organizatorzy dopilnowali, aby goście nie nudzili się , było wiele atrakcji!  Inicjatorem i pomysłodawcą Festivalu , a przede wszystkim   nadania bulwarowi przywidzkiemu nazwy Czerwonych Gitar (z uwagi na 50-lecie istnienia Czerwonych Gitar)  był  Wojciech Korzeniewski  i Jego Fundacja Sopockie Korzenie. Festiwal odbył się malowniczej ” Zielonej Bramie” w Przywidzu. 7 sierpnia wystąpiły tam z koncertem Czerwone Gitary.

Otwarcie Bulwaru Czerwonych Gitar w Przywidzu
08 sierpnia przywidzka scena zapełniła  się młodymi artystami, którzy wzięli  udział w  rockowo-bluesowym Przeglądzie Zespołów Pomorza.  Wieczorem „dał ognia”  zespół   oldBREAKOUT.

oldBREAKOUT

 

Nasze stowarzyszenie zaprosiło do Przywidza uczestników Rajdu Samochodowego  Miłośników Citroenów 2CV z kilkunastu krajów, który był częścią Międzynarodowego Zlotu Miłośników Citroenów 2CV w Toruniu.  Specjalne podziękowania za wspaniałą współpracę dla Adama Leszczyńskiego ! Przedtem jednak gościliśmy ich w Gdyni, gdzie mieszkańcy Trójmiasta oraz turyści mogli podziwiać kaczuszki w malowniczej i pięknej scenerii  Mariny.W Przywidzu  kaczuszki zrobiły prawdziwą furorę, tych aut nie da się nie kochać !

Citroeny 2CV w Gdyńskiej Marinie

Ponadto w trakcie trwania Festiwalu odbył sie  2-dniowy IV Piknik Oldtimerów, który wraz z kaczuszkami uatrakcyjnił imprezę. Na nasz piknik przyjechało również ponad 20 zabytkowych aut , niektóre nawet z tak daleka  jak Rybnik czy Szczecin ! Nasi piknikowicze mieli zapewnionych wiele atrakcji, najważniejsze z nich to oczywiście koncert Czerwonych Gitar oraz tradycyjnie przejażdżka autami  malowniczymi  drogami Kaszub.

IV Piknik Oldtomerów Przywidz

Na zaproszenie Muzeum American Old Cars w Kościerzynie   pojechaliśmy do Kościerzyny , aby zobaczyć eksponaty. ( Pani Joanno, bardzo dziękujemy za przesympatyczną gościnę i  pilotaż pięknymi trasami !) . Muzeum zrobiło na nas wrażenie – sporo eksponatów, każde auto ma swoją własną historię, rozmieszczenie i usytuowanie z gustem i z klimatem. Warto je odwiedzić ! American Old Cars Muzeum w Kościerzynie

 

Piknik zakończyliśmy pysznym obiadem w przywidzkiej Zielonej Bramie, dziękujemy Panie Tomaszu !

Szczególne podziękowania dla Auto-Postek, salonu samochodowego marki Citroen za wsparcie finansowe imprezy  i wystawienie przepięknych nowych DS- ów!