Ratuj swoje auto przed zimą!

Jak dbać o nasze auto podczas ciężkich warunków zimowych ?

Radzi świetny fachowiec ,właściciel firmy Łukasz Szmidtke:

      Po pierwsze ważne jest dobre przygotowanie auta do zimy. Powierzchnia lakieru powinna zostać pokryta dobrym woskiem , lub twardszą powłoką kwarcową ewentualnie ceramiczną .Jeśli nie potrafimy zająć się sami taką kosmetyką , to polecam udać się zakładu zajmującego się auto –detailingiem. Ważne jest również , żeby nasze auto w zimę  miało częsty dostęp do mycia , by została z niego zmyta sól drogowa , piasek  i reszta niekorzystnych zanieczyszczeń.

 Zawsze będę polecał tradycyjne myjnie ręczne , ponieważ jedynie one potrafią nam zapewnić profesjonalną opiekę  nad naszymi autami .

Jeśli jednak lubimy i chcemy sami zaopiekować się naszym samochodem , to w takim razie zostają nam samoobsługowe myjnie samochodowe  ( UWAGA ! nie każde myjnie stosują odpowiednią chemię , dlatego radzę posłuchać opinii innych użytkowników , oraz radzę unikać myjni z opcją mikro proszek – sama nazwa wskazuje na to, że spryskujemy  auto proszkiem z wodą pod ciśnieniem – chyba wszyscy wiemy jak to się kończy dla lakieru ).Łukasz Szmidtke

Dlatego jeśli  chcemy samemu zadbać o nasze auto powinniśmy zabierać ze sobą  wiaderko na wodę z szamponem , dobrą rękawice do mycia ,szampon, oraz ręcznik z mikrofibry . Mycie powinno wyglądać następująco :

Oprysk aktywną pianą , spłukiwanie , mycie wodą z szamponem , spłukiwanie , osuszanie ręcznikiem z mikrofibry. Pamiętajmy o tym, że myjemy auto od góry do dołu,  opcjonalnie możemy zabrać ze sobą szczotkę do felg  oraz wosk w sprayu ( quick detailer ) . Pamiętajmy o tym ze z myjni bezdotykowych  powinniśmy korzystać przy dodatnich temperaturach aby zapobiec zamarznięciu wody na lakierze oraz zamarznięciu uszczelek ! Lepiej pojeździć kilka dni brudnym autem i dopiero  umyć jak temperatura będzie powyżej 0.

1 komentarz

  1. Hipster /

    A to nie wiedzałem ,że trzeba pytać o rodzaj proszku. Dzięki.