„POMORZE może: oktany, moc i adrenalina ” relacja z imprezy

„POMORZE może: oktany, moc i adrenalina ” relacja z imprezy

29 marca 2014r. w Galerii Przymorze odbyła się pierwsza z cyklicznych imprez promująca sporty motorowe na Pomorzu.

PomorzeMoze 29.03.2014 Spotkanie odbyło się w formie panelu dyskusyjnego, który prowadzony był  przez red. Andrzeja Mielczarka oraz prezesa Automobilklubu Orskiego Lesława Orskiego.

red. Andrzej Mielczarek        Prezes SSS Automobilklub Orski

Gośćmi spotkania byli : kierowcy rajdowi- Marek Zając oraz Janusz Wasilewski, a pilotów rajdowych reprezentowali : Piotr Binaś i Michał „Hołek” Grudziński.

Marek Zając -kierowca rajdowy           Janusz Wasilewski - kierowca rajdowy

Piotr Binaś- pilot rajdowy   Michał "Hołek" Grudziński - pilot rajdowy

Imprezę wzbogaciły:  przepiękne zdjęcia samochodów rajdowych autorstwa  Łukasza Boehnke z Luc-Art Photo , wystawa pucharów, dokumentów i akcesoriów rajdowych oraz  wystawa sportowych i rajdowych aut. Zwłaszcza te ostatnie cieszyły się sporym zainteresowaniem- oryginalna Toyota Celica Marka  Zająca oraz Mitsubishi Lancer Janusza Wasilewskiego. Wśród aut sportowych były : przepiękne Porsche , BMW coupe oraz Seat Ibiza Cupra. Także ciekawymi autami dla publiczności były hondy  Marcesa Sikorskiego i Adama Szadejki.

wystawa zdjęć Luc-Art

widok na wystawę POMORZE może...

Poza dyskusjami i ciekawymi opowieściami o pracy kierowcy i pilota , rajdach ,o przygotowaniach do Dakaru , kondycji sportu rajdowego oraz problemami ze sponsoringiem, bez którego praktycznie nie można uprawiać tak drogiego sportu,  były miłe przerywniki w postaci konkursów. Dzieci musiały odgadywać loga aut ,a nagrodami były vouchery do Pitstopu oraz do Adventure Park w Kolibkach. Dla Pań zadaniem było znalezienie klucza od samochodu w dużej ( i odpowiednio wyposażonej) damskiej torbie, co jak każda kobieta wie, nie jest wcale takie proste. Nagrodami w konkursie były zestawy kosmetyków od firmy Ziaja. Główną nagrodą był konkurs ,w którym należało odczytać notatki pilota rajdowego Michała Grudzińskiego i trzeba przyznać, że zabawa była przednia. Panowie z dużym dystansem i humorem podeszli do tego zadania, a wygrał Pan Marcin, który najlepiej ze wszystkich najdokładniej odczytał zapiski pilota. Tym samym wygrał super nagrodę – prawdziwy trening z naszymi kierowcami, gratulacje!

Bardzo dziękujemy Michałowi „Hołkowi” Grudzińskiemu, który niedługo będzie świętował setny start i jak sam mówi- idealnym miejscem byłoby Monte Carlo- czego życzymy z całego serca, ale nie odmówił przyjazdu z uwagi na Janusza Wasilewskiego  oraz Piotrowi Binasiowi,  który mimo  braku czasu rzucił wszystko ,aby być na imprezie i wspierać Marka Zająca. Obaj piloci specjalnie przyjechali z południa Polski .Dziękujemy i bardzo doceniamy ten gest!

główny konkurs   konkurs dla dzieci

 

W tym miejscu  jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować naszym zacnym Gościom, którzy mimo  bardzo napiętego grafiku  przyjęli nasze zaproszenie  oraz wszystkim naszym sponsorom (Galeria Przymorze, Porsche Centrum Sopot, Zdunek Premium, WP Motors, Adventure Park Kolibki, Pitstop Gdańsk, Ziaja, P.H.U. Astachow, Polidruk ), partnerom i patronom medialnym, bez których nie bylibyśmy w stanie zrobić tej imprezy, a także przyjaciołom i znajomym, którzy nas wspierali  i dodawali pozytywnej energii, dzięki !

Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia na kolejnej imprezie z cyklu POMORZE może….!

tablica sponsorska

 

4 komentarze

 1. Iga /

  Byliśmy na tej imprezie całą rodziną, co prawda dziewczynki bardziej interesowały się samochodami niż dyskusją, ale warto było. Zawsze człowiek dowiaduje się ciekawych rzeczy. Miło spędzony czas. Przyjemne z pożytecznym. Na następnej imprezie też będziemy 🙂 🙂 :)Jak to moja córka mówi ” było superowo „

 2. Karol /

  Byłem, mega fajna impreza.Takich brakuje . Na poziomie, ciekawe opowieści, Pan Marek bardzo skromny miły człowiek. Poznałem też Pana Andrzeja Mielczarka, którego bardzo cenię za reportaże i Motorsport i okolice…

 3. Gabi /

  Bardzo fajna strona na poziomie ,nie nudna, piękne zdjęcia i ciekawe tematy, powodzenia!

 4. Michał Grudski /

  Bardzo mi się podoba wasza strona,taka przejrzysta i ciekawe informacje. Fajnie że promujecie sporty- szacun!