Moc i Adrenalina -wystawa aut 27.05.2018

Moc i Adrenalina -wystawa aut 27.05.2018

W ostatnią niedzielę  maja nasze stowarzyszenie otworzyło sezon mocnym akcentem- wystawą sportowych aut.

Na Skwerze  Kuracyjnym zaparkowały maszyny o dużej mocy, które wzbudzają w naszej krwi adrenalinę i przyśpieszają bicie serca. Oczywiście nie były to tylko nowe samochody. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla każdego fana motoryzacji była możliwość porównania obecnych superszybkich i sportowych samochodów z dawnymi, już zabytkowymi.   Wśród przedstawicieli klasycznej motoryzacji znalazły się Mercedesy – W111 Coupe, SL R107 w wersji amerykańskiej, luksusowa limuzyna W108,  VW Karman, Volvo P1800 i Porsche 914 oraz perełka w postaci  Ferrari Mondial Cabrio.

    

Wśród nowszej i najnowszej generacji znalazły się między innymi BMW Serii 5 G30, Ford Focus RS, Mercedes SLK R170, Nissan GT-R NISMO, Ferrari 488 Spider, Tesla Model S, Mercedes-AMG GLC63S . Nasz partner  Porsche Centrum  Sopot z modelami  Macan, Panamera Sport Turismo oraz Boxster.

   

EcoCar -nasz partner zaprezentował nową elektryczną Teslę Model S, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Jak zawsze towarzyszyła nam muzyka na żywo-tym razem zagrał dla nas zespół 3 muzyków FLAMESTONES.

Ponieważ dla naszego stowarzyszenia ważną kwestą jest bezpieczeństwo drogowe i pomoc medyczna przy wypadkach (dzięki Panu Łukaszowi z Total Medica, który przyjął nasze zaproszenie) odbyła się prezentacja pierwszej pomocy przy wypadku drogowym a uczestnicy mogli sami się przekonać, że nie jest to trudne i nasze szybkie działanie może komuś uratować życie.

Oczywiście ,jak zawsze odbył się konkurs wiedzy, tym razem tematem była historia marki Porsche. Porsche Centrum Sopot ufundowało piękne  nagrody, dziękujemy !

   

Serdecznie dziękujemy wystawcom, którzy nie zawiedli-macie przepiękne samochody!

Bardzo dziękujemy za pomoc wolontariuszom, którzy naprawdę mieli ciężki dzień. Niestety jeśli chodzi o kulturę zwiedzania to jesteśmy daleko w tyle Europy, jednak co ciesz, że  z roku na rok jest coraz lepiej :-).

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom za zaangażowanie i pomoc oraz fotografom, którzy uwiecznili wystawę na zdjęciach 🙂 zwłaszcza  Luc Art Photo !

http://www.moto3m.pl/moc-i-adrenalina-wystawa-samochodow-sportowych-w-sopocie/

Moc i Adrenalina w Sopocie

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz