II V.S.O.P.o.t 2015

II V.S.O.P.o.t  2015

Po bardzo udanym debiucie i sympatycznym  przyjęciu  wystawy w 2014,  nasze stowarzyszenie  postanowiło ją kontynuować.  13 września 2015 odbyła się II edycja wystawy. Tym razem było więcej aut ( ponad 50 sztuk). Mieliśmy  ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ zgłoszeń było o wiele więcej, niż miejsca przy molo. Tym razem  zabytkowe auta podzieliliśmy  na 3 grupy: 1-szą  grupą była silna reprezentacja Mercedesów, 2-gą grupę stanowiła barwna i głośna reprezentacja amerykańska, a 3-cią grupę stanowiła Europa. Pogoda niestety trochę zawiodła, gdyż temperatura była dość niska, a silny i porywisty wiatr trochę dał się we znaki wystawcom i organizatorom. Na szczęście humor i entuzjazm były silniejsze, z czego bardzo się cieszymy.

2vsopot2

CIMG0967         

 

Wystawie towarzyszyły konkursy skierowane do dzieci dla których nagrody ufundowały:  Multikino, Pitstop Gdańsk i Adventure Park Kolibki. Dla wystawców i zwiedzających przygotowaliśmy  miłą muzyczną niespodziankę – występ na żywo 30-osobowej norweskiej orkiestry dętej Hovik Concert Band, która zagrała  wspaniały godzinny koncert.

 

 

DSC_9058 (Kopiowanie)     DSC_9068 (Kopiowanie)   DSC_9057 (Kopiowanie)

Na miłośników motoryzacji czekały nie tylko zabytkowe auta.  Miłośnicy współczesnej motoryzacji mogli podziwiać przepiękne Mercedesy, Porsche i BMW.

DSC_9044 (Kopiowanie)   DSC_9046 (Kopiowanie)  DSC_9049 (Kopiowanie)

Kolejną atrakcją była prezentacja 10 aut z wystawy – właściciele opowiadali o swoich samochodach ich pasji i historii oraz o ciekawostkach  związanych z ich modelami. Nie zapomnieliśmy o misji naszego stowarzyszenia, któremu leży na sercu ratownictwo drogowe i fachowa pomoc poszkodowanym. Jak zawsze  nie zawiodło nas stowarzyszenie MotoAktywni, które przyjęło nasze zaproszenie i zrobiło pokaz – symulację potrącenia pieszego. I  chociaż  na wielu twarzach widać było uśmiech z powodu potrącenia pieszego przez sympatycznego Citroena 2cv ,to jednak publiczność pilnie słuchała prelegentów i po pokazie zadawała wiele pytań.

DSC_9136 (Kopiowanie)

O nasze podniebienie zadbał Pan Stanisław z Restauracji Elita, a pyszną kawę i ciastka serwowała rodzina Pana Piotra w przepięknym zabytkowym food trucku  :-).

DSC_9291 (Kopiowanie)

Na zakończenie odbyło się losowanie nagrody głównej dla publiczności – weekendu dla 2 osób w Zielonej Bramie w Przywidzu. Dzięki uprzejmości właścicieli Zielonej Bramy mogliśmy również wylosować wśród wystawców pobyt  w tym pięknym miejscu.  Po losowaniu nagród zostały wręczone puchary i nagrody dla zwycięzców  oraz  pamiątkowe puchary i upominki dla wszystkich uczestników.

DSC_9172 (Kopiowanie)    DSC_9193 (Kopiowanie)  DSC_9205 (Kopiowanie)

II Prestiżowy Pokaz Zabytkowych Aut V.S.O.P.ot 2015 przeszedł do historii.

Wielkie podziękowania dla wystawców, wielkie podziękowania dla wszystkich, a szczególnie dla ekip spoza Trójmiasta: Koszalina, Bydgoszczy, Miastka , Kościerzyny, publiczności, której liczba przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania !!! Serdecznie dziękujemy za pomoc BMW  Zdunek, Witman Mercedes, (dziękujemy za przepiękne nagrody dla właścicieli zabytkowych Mercedesów !) , Porsche Centrum Sopot, Multikino, Norauto Polska , Zielona Brama – Centrum Sportu i Rekreacji w Przywidzu, Kolibki Adventure Park Gdynia, Old American Cars muzeum Kościerzyna, Pitstop Gdańsk ,CarChem  za ufundowanie nagród,  oraz naszym patronom medialnym: Automobilista , Klassik Auto, Pomorska.tv, My3miasto.pl, Moto3m.pl ! Dziękujemy wszystkim fotografom za przepiękne zdjęcia, w szczególności dla Łukasza Boehnke z Luc Art Photo oraz dla Mateusza Kolasińskiego  z   MTC-Media za energetyczny materiał z drona !

Dziękujemy za plakaty Piotrowi  z Polidruku. Dziękujemy za pomoc naszym wolontariuszom: Sebie, Kamilowi, Michałowi i Robertowi.

Szczególne podziękowania dla Pana Michała Owczarczaka – Wicewojewody  Pomorskiego i  pana Jacka Karnowskiego– Prezydenta Miasta Sopotu, za patronaty honorowe, dla Pana Marcina Kulwasa z Kąpieliska Morskiego Sopot za życzliwość i pomoc. DZIĘKUJEMY !!!

 

Impreza super, do zobaczenia za rok i gratulacje dla zwycięzców !!!