VII Jesienny Pokaz Aut – Kuźnia Wodna w Oliwie

VII Jesienny Pokaz Aut – Kuźnia Wodna w Oliwie

5 października 2014 odbyła się kolejna -VII edycja Jesiennego Pokazu Aut w Kuźni Wodnej. Tym razem Kierownik Kuźni Darek Wilk zaprezentował po raz pierwszy w Trójmieście  model prototypu Warszawy 210 z roku 1964, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Jak zwykle było sporo aut -nie tylko zabytkowych ale również ciekawych. Pogoda dopisała, czas zwiedzającym  i wystawcom umilała muzyka.

IMAG0382   IMAG0381_1

Oprócz prototypu Warszawy pokazano , przygotowaną na tę okazję Simcę Aronde, która jest w trakcie renowacji. Ideą tego pomysłu było zrzeszenie osób pasjonatów motoryzacji , w celu wspólnego przywrócenia dawnej świetności tej przepięknej Jaskółce. Mimo wielu kłopotów Simca stanęła na wysokości zadania i ukazała się publiczności wydając głośne pomruki zadowolenia z naprawionego silnika. Gratulacje Dla Darka Wilka za pomysł i szczególne podziękowania dla FSO Pomorze, Pana Gerarda  oraz dla Olka Krawcewicza za pomoc przy naprawie auta.

IMAG0384     IMAG0375W tej edycji pojawiła się nowość- nasze stowarzyszenie wraz z Kuźnią Wodną ufundowały puchar za najciekawsze auto pokazu. Jednak tym razem nie glosowała publiczność, jak to jest  w zwyczaju, a sami wystawcy, głosując wg swojego gustu. Auto, które wygrało puchar to Fiat 600 z 1957r. Właścicielowi Panu Krzysztofowi  serdecznie gratulujemy!

zwycięzca w głosowaniu wystawców Jak zwykle atmosfera spotkania była  sympatyczna i przyjacielska, co napawa dużym optymizmem,że jednak motoryzacja zabytkowa bardziej łączy niż dzieli.Tak więc widzimy się za rok na VIII Pokazie !