Prezentacja Fiata Abartha124 Spider

Styl, klasa,ponadczasowość.Taki jest włoski design. Nie mogło być inaczej  w przypadku  najnowszego modelu firmy Abarth, modelu 124 Spider. Przepiękna linia, kolorystyka i wykończenie. Nie da się przejść obojętnie obok niego. Jest on następcą słynnego Fiata 124 Spider z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, który był protoplastą dla sportowej wersji Abarth osiągającej w owym czasie wspaniałe wyniki w rajdach. 

          Mamy przyjemność zaprosić Państwa w imieniu Firmy Auto-Mobil Sp. z o.o. z Wejherowa na  pokaz tego modelu- pierwszego  egzemplarza kupionego w Polsce jeszcze w październiku 2016 i właśnie przekazywanego właścicielowi. Uroczystość odbędzie się w  salonie samochodowym Auto-Mobil Sp.z o.o. w Wejherowie, gdzie przedstawiciel firmy Abarth przekaże właścicielowi samochód wraz ze stosownym certyfikatem poświadczającym pierwszeństwo. 

Jest to wyjątkowy egzemplarz z uwagi na najbogatsze wyposażenie ,a przede wszystkim jest to pierwszy egzemplarz kupiony w Polsce .

           Fiat 124 Spider zadebiutował w 1966 roku na targach w Turynie. Nadwozie zaprojektował Tom Tjaarda z Carrozzeria Pininfarina jeszcze na początku lat 60, a silnik o pojemności 1438 ccm i mocy 90 KM był dziełem Aurelio Lamprediego, konstruktora jednostek napędowych dla samochodów wyścigowych Ferrari i Lancia

          Od sezonu rajdowego 72′ Fiat 124 Abarth trafiał w ręce czołowych kierowców Europy jak Rafaele „Lele” Pinto, Rauno Aaltonen, Bjorn WaldegĂĄrd, Markku Alen i Achim Warmbold. W czerwcu 1973 roku ostatni z wymienionych zwyciężył  Rajd Polski. W latach 1973-75 Fiat zajmował drugie miejsce w klasyfikacji rajdowych mistrzostw świata WRC. Niezwykle udany był zwłaszcza rok 1975, gdy całe podium w rajdowych mistrzostwach Europy zdobyli kierowcy Fiata 124 Abarth: Verini (I), Bachelli (I) oraz nasz Andrzej Jaroszewicz (PL).

Zaproszenie – Abarth 124 Spider (final)-1

 

Gorąco zapraszamy do obejrzenia współczesnej wersji tego historycznego modelu Abartha !!

Auto-Mobil Sp. z o.o. zaprasza na aromatyczną włoską kawę i pyszne ciasto.

 

Harmonogram imprezy 08.02.2017

11:00 – 11:15 schodzenie się gości

11:15 oficjalne przekazanie kluczyków i certyfikatu dla Właściciela

11:30 – 13:00 czas dla mediów, zdjęcia, wywiady ( poczęstunek)

ok. godz. 14:00 zakończenie

 

 Miejsce :

 

   PUH AUTO-MOBIL SP. Z O.O.84-200 Wejherowo, ul. Gdańska 17www.auto-mobil.pl