La Dolce Vita -dzień włoski w Sopocie 7.05.2017

La Dolce Vita -dzień włoski w Sopocie 7.05.2017

To była chyba najtrudniejsza nasza wystawa- z uwagi na pogodę i logistykę. Ale daliśmy radę ! Pogoda dała się nam mocno we znaki – było zimno i bardzo wietrznie , co można zobaczyć na zdjęciach.Przypominała raczej połowę marca a nie ciepły i słoneczny maj. Mieliśmy i tak szczęście, gdyż następnego dnia.. spadł śnieg. Na szczęście nikogo nie wystraszyła i wszyscy przyjechali na imprezę.


La Dolce Vita -Wystawa Aut i skuterów włoskich była niesamowita , pełna gwaru, muzyki , śmiechu i pozytywnej energii !

Była to też nietypowa wystawa- tym razem samochody ,skutery i motocykle były na bardzo ważnym, ale drugim miejscu. Chcieliśmy przybliżyć Sopocianom i turystom kulturę i kuchnię włoską. Nie zabrakło więc prawdziwej włoskiej kawy i specjałów, które można było nie tylko zakupić na miejscu,ale też skosztować.

Primo Piatto

Food Truck Primo Piatto serwował włoską kuchnię- m .i.n znane i lubiane panini czy pizzę. Po wypiciu pysznej kawy i posileniu się smakołykami można było odpocząć w strefie kulturalnej i poczytać książki o historii i kulturze włoskiej.Dzięki uprzejmości włoskiego fotografa o polskich korzeniach Michele Ponte  mogliśmy zrobić mini wystawę fotograficzną ukazującą różne oblicza starej i nowej Italii. Jednak wisienką na torcie była możliwość nauki języka włoskiego, dzięki uprzejmości Szkoły Językowej Moose. Bardzo sympatyczna lektorka prowadziła naukę języka w dość nietypowy sposób- uczestnicy  uczyli się na podstawie piosenki Volare. Były to bardzo ciekawe i wesołe lekcje, a publiczność razem z kursantami śpiewała słynną piosenkę.

La Crema di Italia

Auto Mobil Gdynia wystawił wspaniałą gamę nowych Alf Romeo, a Motocykle Stefański pokazał nowe włoskie motocykle. Nie zabrakło oczywiście kultowych skuterów Vespa, które zaprezentował Vespa Club Polska.

Szkoła Językowa Moose

Nagrodą był mini kurs języka włoskiego, który wygrała,po zaciętej walce przesympatyczna Pani Maria, gratulujemy ! Auto-Mobil Gdynia przygotował również bardzo ciekawy konkurs a nagrodą był weekend z Alfa Romeo ! Odbyły się też konkursy wiedzy o motoryzacji włoskiej i kuchni włoskiej- w konkursie kulinarnym nagrodami była aromatyczna kawa i włoskie wino ufundowane przez naszych sympatycznych partnerów z kawiarni La Crema di Italia z Sopotu.

Pani Ania- La Crema di Italia Sopot

Paweł Kozłowski- Auto Mobil Gdynia

Serdecznie dziękujemy naszym wystawcom za uczestnictwo, wolontariuszom i partnerom: Auto-Mobil Gdynia, Moose Szkoła Językowa, La Crema d’Italia,  Motocykle Stefański, Beacie Ciszkiewicz ( za pomoc i ogromne zaangażowanie) ,wszystkim fotografom , w szczególności :

Marcin Rajniak:

https://www.facebook.com/pg/otofotomoto/photos/?tab=album&album_id=1928414490736171

Tomasz Boehnke:

https://www.facebook.com/tomasz.boehnke/media_set?set=a.1157462391032310.1073741992.100003056797800&type=3

Katarzyna Maciejewska :

https://www.facebook.com/katarzyna.maciejewska.969/media_set?set=a.1383495708383602.1073741931.100001695583115&type=3

http://www.strefahistorii.pl/gallery/4879-la-dolce-vita-w-sopocie

Serdeczne podziękowania dla red. Andrzeja Mielczarka – autora programu Motorsport i… okolice.

Serdeczne podziękowania dla Daniela Zakrzewskiego  za super materiał i naszemu partnerowi medialnemu My3miasto.pl !

 

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2017-05-08/samochody-z-dusza-i-moca-perelki-wloskiej-motoryzacji-w-sopocie/

 

 

Dodaj komentarz