III V.S.O.P.o.t 2016

III V.S.O.P.o.t  2016

w dniu 18.09.2016  odbyła się III edycja popularnej imprezy motoryzacyjnej V.S.O.P.o.t. 2016.  Przy molo w Sopocie  zaparkowało ponad 50 przepięknych i oryginalnych oldtimerów.   Jak zawsze pogoda dopisała, chociaż  silny wiatr czasami mocno przeszkadzał . Tłumy zwiedzających i piękna słoneczna pogoda to przepis na sukces 🙂 . Tradycyjnie  wystawę rozpoczęto lubianym quizem o tematyce motoryzacyjnej. Po wyrównanej walce i podpowiedziom publiczności 🙂  trofeum- Puchar Prezydenta Miasta Sopotu trafił do rąk Pana Piotra- gratulujemy !

Zwycięzca konkursu motoryzacyjnego

Stowarzyszenie Classic Moto Story  kładzie  duży nacisk na propagowanie bezpieczeństwa drogowego.  Zaproszenie na wystawę przyjęło bardzo znane w Trójmieście Stowarzyszenie MotoAktywni, które zainscenizowało scenkę potrącenia przez samochód. Publiczność mogła zobaczyć pokaz ratownictwa, a przedstawiciele Stowarzyszenia odpowiadali na wiele pytań związanych z pomocą poszkodowanym.

Fani nowej motoryzacji mogli podziwiać przepiękne auta z salonu Porsche Centrum Sopot.    Porsche Centrum Sopot

W trakcie imprezy wystąpił duet bluesowy Ash &Herr, który   przypomniał  najlepszą polską i zagraniczną muzykę bluesową.

Atrakcją wystawy jak zawsze było  przepiękne auto z Gdyńskiego Muzeum Motoryzacyjnego !

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

MotoAktywni

 

 

 

 

 

Stałym punktem wystawy jest prezentacja aut.  Ulubioną przez publiczność formą jest prezentacja przez właścicieli, którzy opowiadają ciekawe  informacje o swoich oldtimerach. Kolejną atrakcją była wizyta  grupy szwedzkich oldtimerów, którymi ich właściciele zwiedzali Polskę i kiedy dowiedzieli się o wystawie poprosili o gościnę, na co oczywiście z ochotą  wyraziliśmy zgodę:-). Dla wystawców i mediów wprowadziliśmy strefę relaksu, gdzie można było odpocząć i przy stole napić się dobrej kawy, zjeść pyszne ciasto i porozmawiać o motoryzacji i nie tylko.

koledzy ze Szwecji

 

Na zakończenie, tradycyjnie rozdano nagrody i puchary. W tym roku nagród publiczności zdobyło BMW 502 z 1962r.   Jerzego Klawittera- Gratulacje!

bmw 502

Konkurs Elegancji wygrali Gosia i Wojtek Astachow.

Classic Moto Story doceniło też pozytywnie zakręcone motorodziny :

I Miejsce bezapelacyjnie Rodzina Wiśniewskich, II Miejsce Rodzina Krawcewiczów

a III Miejsce Rodzina Pijanowskich 🙂

Rodzina Wiśnieskich      

 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie ,życzliwość i pomoc Panu Prezydentowi Sopotu  Jackowi Karnowskiemu, Marcinowi Kulwas, Justynie- Mazur-Dziadkiewicz.

Dziękujemy pięknie naszym sponsorom Porsche Centrum Sopot, Mike Sanders.

Podziękowania dla  MotoAktywni i Ash&Herr oraz partnerów medialnych, w szczególności dla Red. Andrzeja Mielczarka !

Wielkie podziękowania dla wszystkich fotografów za piękne zdjęcia, zwłaszcza dla Łukasza Boehnke Luc-Art Photo, Tomasza Maciejewskiego, Katarzyny Maciejewskiej !

Dziękujemy Robertowi , Igorowi i Sebastianowi– naszym super wolontariuszom!

 

 

 

 

https://www.facebook.com/tomasz.maciejewski.fotografia/photos/?tab=album&album_id=1781069398815928

https://www.facebook.com/katarzyna.maciejewska.969/media_set?set=a.1142451002488075.1073741921.100001695583115&type=3&uploaded=37