21 Światowy Zlot Citroenów 2CV – Toruń 2015

21 Światowy Zlot Citroenów 2CV – Toruń 2015

Oj działo się ,działo !

2cv ToruńWreszcie, dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy wielu ludzi- pasjonatów i fanów Kaczuszek  udało się zorganizować po raz pierwszy w Polsce ,w grodzie Kopernika 21  Światowy Zlot Citroenów 2CV. Szczególne gratulacje i podziękowania za tak wspaniałą imprezę należy się Automobilklubowi Toruńskiemu ,a w szczególności  Panu Czesławowi Nosewiczowi, Stanisławowi Marasek  i Adamowi Leszczyńskiemu. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy i służby porządkowej za ciężko wykonaną  pracę .

Zlot  Citroenów 2CV zgromadził  fanów tego modelu  36 krajów, w tym Nowej Zelandii, Australii, Wyspy Mann, Japonii  czy Chile.

Cały tydzień „kaczki” rządziły w mieście. Mimo  wielu nieudogodnień dla mieszkańców  Torunianie z sympatią  witali uczestników, a kierowcy z uśmiechem na twarzy mijali kolorowe i głośne  korowody 2CV. La Grande Finale  była parada ponad 900 Citroenów.

          CIMG0692

Kaczki przejęły kontrolę nad miastem  gdy  kawalkada  ciągnęła się dobre dziesięć kilometrów. Wisienką na torcie była wystawa aut nad Wisłą.  Takiej ferii barw, przebrań, akcesoriów i zabawy z pewnością nie zobaczycie na żadnym innym zlocie .  Następny zlot odbędzie się w Portugalii. A jak było zobaczcie sami :

http://auto.forbes.pl/swiatowy-zlot-citroena-2cv-w-toruniu-galeria-zdjec,artykuly,197802,1,1.html

 http://superauto24.se.pl/moto-news/swiatowy-zlot-milosnikow-citroena-2cv-w-toruniu_656174.html

http://www.toruntv.pl/movie/show?id=7663